Varžybų sūkuryje – ir jauniausi VFA auklėtiniai

2022–2023 m. sezono „Samsung Galaxy Watch“ Lietuvos vaikų lygose kovas pradėjo ir „Vilnius Football Academy“ komandos.

Trenerio Eivino Zagursko vadovaujama jauniausių – 2015 m. gimimo futbolininkų ekipa Lietuvos vaikų lyga Apskričių lygmens varžybose startavo metais vyresnių – U9 Rytų C grupėje. „Pasitikrinome jėgas su FK „Ataka“ ir FA „Trakai“ komandomis. Abi rungtynės paliko pozityvų įspūdį, nors ir žaidėme prieš vyresnius vaikus. Be abejo, iš pradžių buvo jauduliukas, bet po to parodėm savo kovingumą, greitį ir žaidimo vienas prieš vieną įgūdžius. Jokių taktinių užduočių ar kažko panašaus nekeliame, dabar svarbiausia vaikams – individualūs veiksmai. Jei žaidimo metu jie suranda savo laisvus komandos draugus – tai puiku, bet šiuo metu mūsų prioritetas ne komandiniai, o individualūs veiksmai ir individuali technika, nes dabar yra tas amžius, kai vaikai šiuos žaidimo aspektus išmoksta grečiausiai“, – paaiškino E. Zagurskas.

Pirmą kovų krikštą U9 Pro ir Apskrities lygio varžybose gavo ir 2014 m. gimimo VFA auklėtiniai. Tiesa, Domanto Ežerskio treniruojamiems futbolininkams kol kas čempionate pavyko išmėginti jėgas tik su vienais priešininkais. Pro lygmenyje VFA komanda rugpjūčio pabaigoje susitiko su Naujosios Vilnios „Granitu“, o Apskrities varžybose varžėsi su Vilniaus „Žalgirio“ jaunaisiais futbolininkais.

„Kadangi vaikams tai buvo pirmos oficialios rungtynės po ilgokos pertraukos, tad iš pradžių jautėsi šioks toks neužtikrintumas, nepasitikėjimas savo jėgomis. Bet gerų epizodų taip pat netrūko, o dar geriau bus, kai vaikai pajus rungtynių ritmą. Deja, kol kas esame priversti laukti varžovų, nes kitos akademijos nesuformuoja komandų, tad kelis savaitgalius jau praleidome be varžybinio futbolo. Visgi, artimiausią savaitgalį jau turėtume sulaukti varžovų, tad vaikai vėl turės progą pademonstruoti savo sugebėjimus futbolo aikštėje“, – teigė D. Ežerskis.

VFA 2012 m. gimimo auklėtinių komanda

Naują puslapį atvertė ir 2012 m. gimimo futbolininkai. U11 Apskrities lygmens varžybose VFA komanda susitiko su FK „Vilnius“ ir FK „Granitas“ ekipomis. „Pirmą kartą žaidėme 8 prieš 8 formatu, mums tai buvo nauja patirtis, bet startavome dviem pergalėmis. Turiu pastebėti, kad komandai, jos vidiniam mikroklimatui buvo labai naudinga kelionė į Gdanską, žaidimas tarptautiniame turnyre įpūtė vaikinams motyvacijos ir noro žaisti futbolą. Mes ne tik iškovojome pergales, bet ir pademonstravome gražų žaidimą. Nors ir mažais žingsneliais, bet judame į priekį ruošiamės ne tik kitoms čempionato rungtynėms, bet ir kelionei į Daugpilį. Šiame Latvijos mieste spalio 1-2 dienomis vyks tarptautinis vaikų futbolo turnyras, suteiksiantis vertingos patirties mūsų jauniesiems žaidėjams“, – pastebėjo VFA 2012 m. komandai diriguojantis E. Zagurskas.

#VisadaGaliGeriau