Elitinės jaunių lygos U16 divizione pasiekta finišo tiesioji

Praėjusią savaitę „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos U16 divizione dvi rungtynes sužaidė „Vilnius Football Academy“ komanda. Birželio 1 d. Fanų stadione trenerio Roberto Šuškevič auklėtiniai 3:2 įveikė Kauno raj. FC „Hegelmann“, o birželio 3 d. lygiosiomis 0:0 sužaidė su Marijampolės FC ekipa. Tiesa, papildomą tašką pelnė baudinių seriją 3:2 laimėję marijampoliečiai.

Rungtynėse su „Hegelmann“ VFA futbolininkai puikiai startavo ir jau 12 min. po Simo Grabaukos ir Domo Mažeikos įvarčių pirmavo 2:0. Tiesa, pirmame kėlinyje svečiai sumažino atsilkimą, bet 53 min. Lukas Piotrovič vėl atstatė dviejų įvarčių persvarą. Vis dėlto, ramiai užbaigti rungtynių VFA komandai nepavyko. 58 min. varžovai pelnė savo antrą įvartį, tad nervinga kova tęsėsi iki paskutinio švilpuko.

„Prieš „Hegelmann“ puikiaj pradėjome ir demonstruodami gerą žaidimą pirmavome 2:0, tačiau kai po grubios klaidos prasileidome įvartį, mūsų žaidimas išsibalansavo. Antrame kėlinyje buvo panašus svenarijus: geriau pradėję pirmi įmušėme, tuomet vėl suklydome ir leidome varžovams priartėti. Nors ir toliau turėjome gerų progų bei daugiau žaidėme su kamuoliu, tačiau žaidimo grožio nebuvo ir jautėsi nervingumas. Po tokių rungtynių peršasi paprasta išvada – reikia ramiai realizuoti savo progas ir neatsivežti įvarčių į savo vartus, tuomet viskas būtų daug ramiai ir paprasčiau“, – konstatavo treneris R. Šuškevič.

Šeštadienį Marijampolėje vykusiose rungtynėse futbolininkams nepavyko pasižymėti, nors progų, anot trenerio Roberto, turėjo abi komandos. „Su Marijampole rungtynės prasidėjo be žvalgybos. Abi komandos kūrė pavojingus momentus: šeimininkai dažaniausiai mesdavo aukštus kamuolius už nugarų mūsų gynėjams ir taip susikūrė 2-3 puikus momentus, o mes bandėme išnaudoti savo stiprybes ir kombinacijomis ar prasiveržimais kūrėme vieną momentą po kito. Labai daug kamuolių mūsų žaidėjai priėmė tarp linijų, tikriausiai todėl varžovai antrame kėlinyje visiškai nusileido į gynybą ir pasiliko tik kontratakų galimybes. Mano nuomone žaidėme geresnį, kokybiškesnį ir įdomesnį futbolą, tik gaila, kad neišnaudojome progų. Tačiau tai yra procesas. Džiaugiuosi, kad pavyksta progas susikurti, o jų realizavimą tobulinsime treniruotėse“, – pažadėjo R. Šuškevič, atkreipęs dėmesį, kad abejose rungtynėse startinėje sudėtyje žaidė po 8 jaunesnius žaidėjus. „Džiugu, kad žaidžiant su jaunesniais niekuo nenusileidžiame, o dažnai ir žaidžiame geresnį futbolą“, – pastebėjo treneris Robertas.

28 taškus po 23 rungtynių turinti VFA U16 7-10 ekipų pogrupyje užima pirmą vietą. Į antrą pasislinko 27 taškus savo sąskaitoje turinti Marijampolės FC. 22 taškus surinko „Talentų FA – FK Riteriai“ komanda, o paskutinėje vietoje su 5 taškais yra Kauno raj. FC „Hegelmann“.

Paskutines rungtynes čempionate VFA U16 žais birželio 10 d. būtent su FC „Hegelmann“ ekipa.

#VisadaGaliGeriau!