Pirmoje lygoje – pergalė ir pralaimėjimas

LVJUFA Pirmos lygos U13 diviziono Pietų-Rytų regiono A pogrupyje dar vieną įtikinamą pergalę šventė „Vilnius Football Academy“ U13 komanda. Gegužės 5 d. trenerio Mariaus Zabarausko auklėtiniai 14 turo rungtynėse LFF stadione 8:0 įveikė FK „Viltis“ ekipą. Tuo metu Pirmos lygos U14 diviziono Pietų-Rytų regiono B pogrupyje VFA C komanda 0:9 nusileido FK „Ataka B“.

Pirmos lygos U13 čempionate pirmas įvartis į varžovų vartus krito 13 minutę, kai tiksliu smūgiu pasižymėjo Aivaras Montvila. Netrukus du įvarčius pridėjo Nojus Mikalauskas, tad į pertrauką VFA futbolininkai išėjo turėdami trijų įvarčių pranašumą. Antrame kėlinyje trenerio M. Zabarausko auklėtiniai tęsė varžovų triuškinimą, o įvarčiais pasižymėjo dublį atlikęs Nikita Zubanov, Džiazas Riauka, Faustas Fedotovas ir Martynas Baubonis.

„Rungtynes laimėjome be didesnio vargo. Deja, varžovai nebuvo mūsų lygio, tad pasipriešinimo nesulaukėme. Prieš rungtynes akcentavome greitą žaidimą su kamuoliu, tarėmės jo neperlaikyti, kuo daugiau dalintis ir „nemedžioti“ įvarčių kiekvienam asmeniškai. Šia prasme pirmas kėlinys buvo kiek sunkesnis, jautėsi, jog visi vyrukai norėjo sužaisti kuo geriau individualiai, pelnyti įvarčius ir kartais priimdavo ne pačius geriausius sprendimus. Antrame kėlinyje vaizdelis pasikeitė, pradėjome daugiau dalintis kamuolius, judėti be jo, ieškoti erdvių ir geresnių galimybių keisti atakos kryptį, o svarbiausia, kad įvarčius mušė ne vienas žaidėjas. Pergalę paskyrėme Mamos dienos proga savo brangiausioms mamoms, kurios gausiai atvykusios į stadioną plojo po kiekvieno įvarčio“, – teigė teneris Marius.

29 taškus per 12 rungtynių surinkusi VFA U13 komanda čempionate užima čempionate pirmą vietą. Antroje žengia 28 taškus turinti FK „Ataka“, 26 taškai yra Kėdainių „Nevėžio“ sąskaitoje.

Kitas rungtynes LVJUFA Pirmos lygos U13 diviziono Pietų-Rytų regiono A pogrupyje VFA komanda žais gegužės 12 d. Fanų stadione su FK „Druskininkai“ (17 taškų) ekipa.

Tuo metu Pirmos lygos U14 diviziono Pietų-Rytų regiono B pogrupyje VFA C ekipa neturėjo jokių šansų akistatoje su varžovais iš „Ataka B“. Patyriusi 12 nesėkmę per 14 rungtynių VFA C komanda su 6 taškais žengia 6-oje pozicijoje. Pirmauja visus žaistus mačus laimėjusi ir 42 taškus turinti Vilniaus BFA B ekipa. Antroje vietoje žengia 29 taškus (per 15 rungtynių) surinkęs FK „Žalgiris B“, 28 taškai (po 14 rungtynių) yra VFA B kraityje.

Artimiausias rungtynes VFA ekipos žais tarpusavyje. Ši dvikova įvyks gegužės 12 d. Fanų stadione.