Vertingos „Vilnius Football Academy“ komandų patirtys „Bodesa Cup-2021“ turnyre

Šią savaitę Vilnius Football Academy 2010 m. gimimo auklėtiniai turėjo vykti į turnyrą kaimyninėje Latvijoje, Liepojoje, tačiau neatsitraukianti COVID-19 pandemija sujaukė planus. Gavus pranešimą iš organizatorių, kad komandos iš Lietuvos ir Estijos, dėl blogėjančios situacijos šalyse nebus priimamos į turnyrą, teko ieškoti alternatyvų.

Paskutinę akimirką pagalbos ranką ištiesė „Bodesa Cup-2021“ organiatoriai, sutikę priimti į turnyrą VFA komandas. Šiauliuose turėjęs vykti turnyras galiausiai buvo perkeltas į Radviliškio miesto centrinį stadioną, kur vaikai turėjo galimybę mėgautis futbolu ant puikios kokybės natūralios vejos.

Turnyre VFA auklėtiniai dalyvavo pasidalinę į dvi komandas – Baltuosius (treneris Tomas Staniūnas) ir Juoduosius (treneris Augustas Trinkūnas). Baltųjų komandos grupių rungtynėse laukė „Kauno Žalgirio“, Šiaulių B ir Panevėžio futbolo akademijos komandos. Laimėję visas tris rungtynes, Baltieji įgijo teisę kautis dėl turnyro nugalėtojų vardo.

Pusfinalyje komandos laukė gerai pažįstama ir jau principine varžove tapusi, Kauno „Be1 – NFA“, komanda. Po atkaklios ir daug aistrų kėlusios kovos pergalę šventė mūsų akademijos auklėtiniai. Finale Baltieji susitiko su Šiaulių futbolo akademijos auklėtiniais. Vyrukai išėjo užsivedę ir be didesnio vargo įveikė savo varžovus, bei iškėlė nugalėtojų taurę į viršų. Viso turnyro metu T. Staniūno treniruojama komanda laimėjo visas penkerias rungtynes, pelnė 12 įvarčių ir praleido vos 1.

„Turnyre dalyvavome po šiokios tokios pertraukos. Vis dar gyvename vasaros režimu, dalis vaikų atostogauja, dalis stovyklauja, o kita dalis treniruojasi Vilniuje, o tai jautėsi ir žaidime. Su kamuoliu dažnai buvome lėtoki, per lėtai priimdavome sprendimus, atlikdavome per daug nereikalingų lietimų, trūko judėjimo, kartais vaikinai patingėdavome aikštėje daugiau atsidengti, o kartais kamuolys tiesiog neklausė, kaip buvome įpratę iki atostogų pradžios, – teigė T. Staniūnas. – Bet tai natūralu ir dėl to nei kiek nepergyvename. Kitą savaitę vyksime VFA į stovyklą Palangoje, ten praleisime 10 dienų, po to viskas turėtų stoti į savo vėžias. Labiausiai džiugino, kad nepaisant vasaros meto problemų, mes tiek su kamuoliu, tiek ir individualiai, buvome gerokai pranašesni už savo varžovus, o būtent tai ir lėmė sėkmę turnyre. Sakyčiau, kad tai mane asmeniškai labai pradžiugino, nes ties tuo mes daugiausiai ir dirbome treniruotėse.“

Kitoje grupėje žaidusi VFA Juodųjų komanda kovėsi su „Be1 NFA“, Šiaulių futbolo akademijos ir Telšių „Džiugo“ ekipomis. Grupių etape komanda privertė paprakaituoti kauniečius, pralaimėjo varžovams iš Šiaulių ir įveikė „Džiugo“ komandą. Patyrus du pralaimėjimus, A. Trinkūno vadovaujamai komandai teko kovoti dėl 5-8 vietų. Pirmose rungtynėse Juodieji susitiko su Šiaulių B komanda, kurią po atkaklios kovos įveikė, o pergaligas įvartis buvo įmuštas paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Deja, rungtynėse dėl 5 vietos, VFA Juodoji komanda turėjo pripažinti Panevežio futbolo akademijos pranašumą.

„Kai tik yra galimybė į turnyrus vykstame dviem komandomis, kad vaikai gautų kuo daugiau žaidybinio laiko. Šiame turnyre vaikai jo gavo tikrai nemažai. Gal komandinis rezultatas ir ne pats geriausias, tačiau šiuo atveju ne tai svarbiausia. Mums svarbiausia asmeniniai vaikų pasirodymai, individualus meistriškumas, o dalis šios komandos vaikų parodė, kaip gali gerai žaisti futbolą, turi reikiamas lyderių savybes, pamatė, kad jų pastangos ir darbas tikrai nenueina veltui. Neabejoju, kad po kelių metų, perėję į 11 prieš 11 futbolo varžybų formatą, turėsime stiprią ir konkurencingą 2010 m. gimimo auklėtinių komandą. Žinoma kaip ir Baltųjų taip ir Juodųjų komandoje jautėsi, kad kai kurie vaikai atostogavo, todėl natūralu, kad žaidimo kreivė šiek tiek smukusi, fizinės kondicijos nėra aukščiausiame taške, tačiau stovyklos metu mes tikrai sustiprėsime ir grįšime ženkliai konkurencingesni“, – kalbėjo A. Trinkūnas.

Anot T. Staniūno, apibendrinant visą turnyrą, buvo smagu matyti vaikų energiją, šypsenas, girdėti juoką visos kelionės metu. „Vaikai pasiilgę išvykų ir tai matėsi. Smagu ir dėl geros komandinės atmosferos. Turnyras labai laiku, pamatėme kokioje formoje esame ir ties kuo turime padirbėti stovyklos metu. Taip pat norime padėkoti tėveliams už palaikymą ir organizatoriams už šiltą priėmimą“, – sakė T. Staniūnas.

Šį sezoną VFA 2010 m. gimimo auklėtinių komanda žais Samsung Galaxy Watch Active Vaikų lygos PRO lygmens varžybose. Jų startas numatytas rugpjūčio 20 d.