Pirmoji VFA komandos pergalė Elitinėje jaunimo lygoje

Šiais metais Lietuvos vaikų ir jaunių pirmenybėse dalyvauja net 10 Vilnius Football Academy komandų. Vyriausieji – 2007 m. gimimo jaunuoliai dar rugpjūtį startavo „Samsung Galaxy Watch Active EJL U15“ divizione.

Pradžia nebuvo lengva – pirmose rungtynėse VFA futbolininkai 0:5 nusileido Kauno Be1 komandai, o antrose rungtynėse 0:1 turėjo pripažinti Marijampolės FC pranašumą. „Pirmose rungtynėse varžovai buvo gerokai stipresni, todėl tokia ir rungtynių baigtis. Kodėl taip nutiko? Turėjome kitokį pasirengimo sezonui planą, tačiau ankstyva čempionato pradžia kiek sumaišė situaciją. Tačiau jokiais būdais nenoriu teisintis, tikiu, kad antro rato rungtynės bus visai kitokios.

Kiek apmaudžiau dėl antrų rungtynių, kurias žaidėme stovyklos metu, centriniame Palangos stadione. Į vyriausiųjų akademijos grupės rungtynes susirinko visi stovykos vaikai, tėveliai ir futbolo mylėtojai, kurie sukūrė fantastišką atmosferą. Pradėjome labai gerai, sukūrėme ne vieną progą įvarčiui, tačiau įmušti nepavyko. Kėlinio pabaigoje prasileidome įvartį ir nors praktiškai visą laiką valdėme kamuolį, rezultato išlyginti nepavyko. Apibendrinant, galiu pasakyti, kad viskas bus gerai, kadangi matau didžiulį potencialą, atsidavimą treniruotėse, ugnelę akyse, sunkų darbą ir begalinę motyvaciją. Analizuojame klaidas, darome išvadas, tobuliname įgūdžius ir pozityviai žiūrime į priekį“, – teigė VFA U15 komandos treneris Robertas Šuškevič

Kad tai nebuvo tik gražūs trenerio žodžiai paaiškėjo trečiame EJL U15 diviziono varžybų ture. Rugsėjo 4 d. VFA komanda Alytaus dirbtinės dangos stadione 3:0 įveikė šeimininkus FK „Dainava“ jaunuosius futbolininkus. Dviem tiksliais smūgiais VFA ekipoje pasižymėjo Daniel Jankoit, vieną įvartį pridėjo Simas Grabauskas.

„Rungtynės tikrai nebuvo lengvos, bet pergalė pasiekta užtikrintai. Džiaugiuosi, kad po truputį atsiranda didesnis pasitikėjimas savo jėgomis ir išryškėja geri epizodai. Žinoma dar turime ką tobulinti ir matau daug potencialo žaisti žymiai geresnį futbolą. Be abejo noriu pasveikinti visą VFA bendruomenę su istorine pergale. Tikiu, kad jų bus dar tikrai ne viena“, – po rungtynių sakė R. Šuškevič.

Simboliška, kad pirma pergalė pasiekta gimtajame VFA akademijos įkūrėjo Darvydo Šerno mieste. Po rungtynių Darvydas parodė Alytaus apylinkes, kuriose augo ir pasikvietė pas tėvelius suvalgyti picos, išgerti arbatos ir pabendrauti.

Kuriame akademijos aplinką, kurioje visi jaučiasi įvertinti ir mezgame ryšius, kurie tokie svarbūs siekiant akademijos ir joje esančių asmenų gerovės.

#VisadaGaliGeriau