Iš Kauno – su medaliais ir gera nuotaika

Sekmadienį Kauno Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla stadione vykusiame turnyre „Kauno rudens taurės turnyras 2021“ jėgas išmėgino net keturios Vilnius Football Academy auklėtinių komandos.

Anksčiausiai į kovą stojo 2014 metų gimimo VFA futbolininkai. Pasiskirstę į dvi komandas, kurios vadovavo treneriai Augustas Trinkūnas, Domantas Ežerskis ir Gytis Jakubaitis, jaunieji futbolininkai apšilo tarpusavio rungtynėmis, o po to stojo į kovą su varžovais iš Kauno FM „Ąžuolas“ bei Elektrėnų futbolo akademijos.

Iš viso turnyre komandos sužaidė po keturias rungtynes, buvo pergalių, buvo ir pralaimėjimų, buvo efektingų įvarčių ir gražių individualaus meistriškumo pavyzdžių. Po turnyro visi futbolininkai buvo apdovanoti medaliais, o treneriai pasidžiaugė vaikų užsidegimu, kovingumu ir žaidimu.

„Turnyras patiko ne tik vaikams, bet ir treneriams. Buvo tikrai gerų epizodų, ne tik mūsų komandose, bet ir kitose. O tai labai džiugina, nes stebėdami kitų komandų rungtynes mūsų vaikai turėjo progą mokytis ir dar greičiau tobulėti. Kai kuriems mūsų komandų nariams tai apskritai buvo pirmas turnyras, bet visi žaidė drąsiai, kovingai. Manau,kad vaikai pasikrovė gerų emocijų, įgavo naujos patirties. Būtent tai labiausiai ir džiugina trenerius“, – teigė Agustas Trinkūnas.

Antroje turnyro dalyje dar dvi VFA komandos žaidė 2013 metais gimusių futbolininkų varžybose. Jose Igno Baranausko treniruojama 2013 m. komanda ir D. Ežerskio vadovaujami 2014 m. ekipa susitiko su Kauno raj. „FC Hegelmann“ futbolo akademijos auklėtiniais, o taip pat su Kauno FM „Ąžuolas“ ir FK Jonava žaidėjais.

Visos komandos sužaidė po ketverias rungtynes, rezultatai nebuvo fiksuojami, bet anot I. Baranausko, tokiuose turnyruose svarbiausia ne pergalės ar pralaimėjimai, o vaikų noras žaisti ir kovoti iki galo. „Matėsi, kad mums tai jau nebe pirmos tokios varžybos, drąsa ir noras liejosi per kraštus. Labai dėkoju tėveliams už puikų palaikymą. Kuo daugiau tokių rungtynių ir turnyrų, tuo greičiau tobulėsime“, – teigė I. Baranauskas.

Su dviem komandomis turnyre dalyvavęs D. Ežerskis pastebėjo, kad šiose varžybose dalyvavę vaikai jų metu gavo daug vertingų futbolo pamokų. „Šis turnyras kai kuriems 2014 m. gimimo berniukams buvo pirmasis, taigi nenuostabu, jog netruko jaudulio, iš pradžių buvo matomas ir šioks toks susivaržymas aikštelėje. Tačiau man asmeniškai buvo labai smagu matyti, kaip kiekvienose rungtynėse keitėsi vaizdas aikštėje, nes berniukai jautėsi vis drąsiau, įgavo vis daugiau pasitikėjimo savimi. Papildomos energijos pridėjo ir tėvelių palaikymas. Tokie turnyrai vaikams suteikia futbolo rungtynių praktikos, ir padės tinkamai pasirengti kitais metais vyksiančiam 2014 m. gimimo vaikų čempionatui“, – konstatavo D. Ežerskis.

Jis taip pat pasidžiaugė ir 2014 m. berniukų pasirodymu metais vyresnių vaikų turnyre. „2013 m. gimimo turnyre žaidė tie kurie šiais metais išbando savo jėgas U-9 čempionate. Malonu matyti jog berniukai į aikštelę eina vis drąsiau, ir be baimės stoja į kovą su didesniais, vyresniais varžovais. Mane labai nudžiugino akivaizdi vaikų pažanga žaidime vienas prieš vieną. Aišku, dar tikrai turime kur tobulėti, bet bendras vaizdas bus labai geras: vaikai vis drąsiau stojo į dvikovas, nebijojo tvirčiau pastatyti koją ar pasistumdyti su fiziškai stipresniais varžovais.

\Beje, noriu pagirti ir varžovus. Ir kitose komandose matėme gabių ir techniškų berniukų. Akivaizdu, kad vis daugiau akademijų treniruotėse daug dėmesio skiria individualiam meistriškumui, žaidimui vienas prieš vieną, ko mūsų futbole tikrai trūksta. O reziumuojant, noriu pasakyti, kad turnyru esu labai patenkintas ir džiaugiuosi už tuos, kurie atvyko ir jame dalyvavo. Tikiuosi, kad tokie turnyras vaikams suteiks papildomos motyvacijos ateityje, o juose įgyta patirtis leis jiems drąsiau jaustis aikštelėje“, – teigė D. Ežerskis.

VFA vardu dėkojame visiems treneriams ir žaidėjams, o taip pat – aktyviai ir mandagiai viso turnyro metu juos palaikiusiems tėveliams!

#VisadaGaliGeriau