Taisyklės Akademijos nariams

Siekiant kokybės, tiek treniruočių, tiek rungtynių metu, primename taisykles tėvams.

Sezono metu pastebėjome, kad vaikai dažnai išsiblaško kai tėveliai būna ypač arti aikštės, kalbina juos, komentuoja ar įvairiais gestais bando paraginti savo vaikus. Neįspėjus trenerio įbėga į aikštę užrišti batų ar paduoti vandens, būna ir kitokių situacijų.

Treneriai kontroliuoja visą procesą, vaikai mokosi savarankiškumo (kad ir kaip norisi padaryti viską už juos). Treniruotė/rungtynės yra vaikų laikas, treneriai yra atsakingi, kad treniruotės būtų saugios, kad mokymosi procesas vyktų sklandžiai. Treneriai tikrai pasirūpins vaikais. Mėgaukitės stebėdami kaip vaikai sportuoja, susipažįsta su sportine veikla ir patys atsipūskite, raskite laisvo laiko sau. Stadionuose galite sportuoti, už stadiono pabendrauti su kitais tėveliais, paskaityti knygą ar atlikti nebaigtus darbus, o po treniruotės vaikai tikrai ras kelią pas jus.

Rungtynių metu prašome elgtis kultūringai. Rungtynės yra tik dar viena treniruotė ir mokymosi procesas. Nekelkite streso nei savo nei kitų vaikams, treneriams, teisėjams ir kitiems tėveliams. Klaidos yra mokymosi dalis, iš jų mes mokomės, todėl vaikui suklydus iš to daryti tragedijos tikrai nereikėtų (kai mokėtės vaikščioti, daug kartų griuvote, ar ne tiesa?).

Akademijos noras, kad treneriai, vaikai ir tėvai būtų pavyzdžiu visiems, kaip reikia elgtis treniruočių ir rungtynių metu. Jei suklydome, nepamirškite #VisadaGaliGeriau

Atmintinė tėveliams:

1. Neblaškykite vaiko (susiraskite vietą ir treniruotes stebėkite iš toli, palikite vaikams erdvės);
2. Neblaškykite trenerio (prasidėjus treniruotei ar vykstant rungtynėms, nekalbinkite trenerio);
3. Netrukdykite teisėjo. Jis išmano savo darbą;
4. Palaikykite visą komandą;
5. Išlikite ramūs;
6. Mėgaukitės stebėdami vaikus žaidžiant futbolą;
7. Nekritikuokite vaikų. Palaikykite;
8. Atminkite, tai tik žaidimas;
9. Su Jūsų palaikymu vaikai laimingesni;
10. Laikykitės šių taisyklių.