2021 metų veiklos ataskaita

„Vilnius Football Academy“ veiklą pradėjo 2020 m. birželį. Naujosios futbolo mokyklos steigėjai – žinomas Lietuvos futbolininkas Darvydas Šernas ir Futbolotreneris.lt įkūrėjai Robertas Šuškevič ir Tomas Staniūnas nuo pirmų dienų deklaravo siekį sukurti profesionalią futbolo akademiją, kurios pagrindinės vertybės būtų atvirumas, skaidrumas ir inovatyvumas.

Pasitikdami antrąjį „Vilnius Football Academy“ gimtadienį džiaugiamės, kad futbolo akademija atlaikė COVID-19 pandemijos iššūkius ir per kelis metus subūrė gausią futbolą mylinčių žmonių bendruomenę. Šiuo metu akademijoje dirba 20 specialistų, joje treniruojasi virš 450 vaikų, treniruotės vyksta ne tik Vilniaus miesto mokyklų stadionuose ir sporto salėse, bet ir Fanų stadione bei BFA arenoje. Mūsų auklėtiniai taip pat turi galimybę kartą per savaitę treniruotis gimnastikos centre „Judesys“, lankyti specializuotus užsiėmimus su atletinio rengimo treneriu.

Lietuvos vaikų ir jaunimo čempionatuose 2021-2022 m. dalyvavo 10 „Vilnius Football Academy“ komandų, mūsų auklėtiniai patirties sėmėsi įvairiuose futbolo turnyruose tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Norime pabrėžti, kad mūsų akademijoje vertinamos komandinės pergalės, bet jos nėra svarbesnės už kiekvieno vaiko įgūdžius, pastangas ir asmeninį tobulėjimą, o didžiausias dėmesys skiriamas ilgalaikiam, nuosekliam ir kryptingam tobulėjimui.

Tokios pat vertybės taikomos ir visai organizacijai. Norime pasidžiaugti, kad 2021 m. finansinės „Vilnius Football Academy“ veiklos rezultatai buvo geresni nei pirmaisiais gyvavimo metais ir byloja apie efektyvų bei subalansuotą veiklos modelį. Per praėjusius metus iš viso buvo gauta 333 912 Eur pajamų: 286 313 Eur pajamų gauta iš futbolo akademijos veiklos, 47 599 Eur buvo gauti kaip finansinė parama patirtoms išlaidoms už 2021 m. kompensuoti. Praėjusiais metais akademijos veiklos sąnaudos siekė 326 064 Eur, tad galutinis įstaigos veiklos rezultatas – 7 267 Eur (po veiklos apmokestinimo). Tuo metu 2020 m. veiklos sąnaudos buvo 2 650 Eur didesnės už pajamas.

„Vilnius Football Academy“ direktoriaus Darvydo Šerno teigimu, akademija nuosekliai auga ir stiprėja, kuriama tvirta materialinė bazė, suteiksianti pagrindą siekiant ilgalaikių tikslų. „Mes norime sukurti moderniais futbolo vadybos principais besivadovaujančią futbolo akademiją, kurioje kiekvienas vaikas gautų reikalingą pagalbą, besąlygišką palaikymą ir būtų skatinamas atkakliai siekti užsibrėžtų tikslų bei išnaudoti visas savo galimybes. Efektyviai akademijos veiklai būtina ir atitinkama finansinė aplinka. Džiaugiuosi, kad visų mūsų bendruomenės narių pastangomis akademija sėkmingai atlaikė 2021 metų iššūkius ir šiuos metus pasitiko turėdama teigiamą veiklos balansą. Verta pažymėti ir žymią akademijos partnerių ir rėmėjų pagalbą, be kurios būtų sunku įsivaizduoti teigiamą finansinį rezultatą. Akivaizdu, kad esame teisingame kelyje ir tikrai neketiname sustoti. Neabejoju, kad mes ir toliau judėsime tik į priekį, augsime ir stiprėsime, nes juk visada gali geriau!“, – teigė D. Šernas.