Lyderių akistatoje – pirmoji nesėkmė

LVJUFA Pirmos lygos U13 diviziono Rytų grupės 5 turo rungtynėse „Vilnius Football Academy“ U13 B komanda sekmadienį Panerio stadione 1:2 nusileido FM „Ataka“ ekipai. Tai buvo pirmasis Domanto Ežerskio auklėtinių pralaimėjimas pirmenybėse po trijų laimėtų rungtynių, savo ruožtu „Ataka“ laimėjo trečią kartą iš eilės.

Iki tol čempionate vien pergales rinkusių komandų akistata prasidėjo atsargiu žaidimu, koją kišo ir dažnos klaidos, techninis brokas. Pirmame kėlinyje arčiau įvarčio buvo „Ataka“, turėjusi progą atidaryti įvarčių sąskaitą smūgiu nuo 11 metrų žymos, bet ja nepasinaudojusi. Savo ruožtu, VFA ekipai geriausią progą sukūrė Justas Ožkinis, perėmęs kamuolį netoli varžovų baudos aikštelės, suklaidinęs vartininką ir atlikęs perdavimą komandos draugui. Deja, šiam nukreipti kamuolio į varžovų vartus nepavyko.

Antrą kėlinį geriau pradėjo „Atakos“ žaidėjai. 44 min. jie pasinaudojo antrąja galimybe ir realizavo 11 metrų baudos smūgį, o 55 min. pridėjo ir antrą įvartį po tikslaus baudos smūgio. Vis dėlto, VFA futbolininkai nenuleido rankų, kovėsi iki galo, o 61 min. Deividas Bradulis tiksliu smūgiu rezultatą sušvelnino. Per likusį laiką pasižymėti galėjo abi komandos, tačiau rezultatas nepasikeitė ir pergalę 2:1 šventė FM „Ataka“.

„Susitikome su rezultatyviausia čempionato komanda, tad kaip ir tikėjomės, buvo sunkiausios rungtynės šį sezoną. Pradėjome jas atsargiau nei įprastai, nes nežinojome ko tikėtis iš varžovų. Tiesa, priešininkai taip pat rinkosi atsargesnį variantą ir mūsų per daug nespaudė. Apskritai, pirmame kėlinyje persvaros neturėjo nei viena komanda, žaidimas buvo gan chaotiškas, kupinas klaidų. Mes turėjome gerą epizodą rungtynių pradžioje, kai Justas Ožkinis perėmė kamuolį netoli baudos aikštelės, įsiveržė į ją, suklaidino vartininką ir atliko perdavimą komandos draugui. Tačiau jam užbaigti atakos įvarčiu nepavyko. Kelias pavojingas progas sukūrė ir varžovai, bet tos dienos rungtynėse Linas Pijus Sabakonis puikiai atliko savo gynybines funkcijas ir neleido varžovams įsiveržti į baudos aikštelę. Tiesa, pirmo kėlinio pabaigoje nepavyko iki galo išsaugoti koncentracijos, regis jau sėkmingai apsigynę vyrukai stabtelėjo, neapdairiai sužaidė savo baudos aikštelėjė – ir buvo paskirtas baudinys į mūsų vartus. Visgi tąkart mus išgelbėjo vartu konstrukcija. Beje, po šio epizodo dar turėjome ir mes progų, bet jų realiziuoti nepavyko“, – teigė D. Ežerskis.

Anot jo, daugiausiai problemų kilo antro kėlinio pradžioje. „Antrą kėlinį pradėjome ne taip gerai kaip norėjosi. Dėl to atsakomybę turiu prisiimti ir aš, nes, panašu, nesugebėjau nuteikti vyrukų, nepavyko pasiekti, kad jie išeitų po pertraukos su geresne energija į aikštę. Dėl to jau 44 min. gynyboje buvo perskubėta, netinkamai įvertinta situacija ir užsidirbome dar vieną baudinį. Šį kartą niekas mūsų neišgelbejo ir varžovai išsiveržė į priekį. Po įvarčio komanda nepasimetė, po kelių minučių turėjo progą prie varžovų vartų, bet ja nepasinaudojo. O įpusėjus kėliniui užsidirbome baudos smūgį prie savų vartų, kurį puikiai realizavo varžovų komandos lyderis. Po šio įvarčio vyrukai dar aktyviau stengėsi prasibrauti prie varžovų vartų, o toks spaudimas davė vaisių. 61 min. Deividas Bradulis perėmė kamuolį priešininkų baudos aikštelėje ir pasiuntė jį į vartus. Žaidimas iš karto pagyvėjo, per likusį laiką komandos apsikeitė pavojingais momentais, tačiau nei vienai pasižymėti nepavyko“, – konstatavo VFA U13 B komandos strategas D. Ežerskis.

Apibendrindamas rugntynes jis teigė, kad nepaisant neigiamo rezultato, susitikimas su diviziono lyderiais paliko gerą įspūdį. „Rungtynėmis esu patenkintas, nes buvo galima pamatyti komandą naujame vaidmenyje – ne dominuojančią ir pirmaujančią, o atsiliekančią ir besivejančią varžovus. Tokiomis aplinkybėmis dar geriau matosi kuriose vietose reikia pasitempti. Be to, nepaisant nesėkmingos rungtynių eigos įrodėme, jog galime žaisti iki paskutinės minutęs, tik reikia tikėti savimi. Vaikinams po rungtynių sakiau, kad tik su tokiais varžovais žaidžiant galime augti kaip komanda ir kaip žaidėjai. Nėra reikalo liūdėti, turime šį pralaimėjimą priimti kaip pamoką, kurią išmokus ateityje bus lengviau. Todėl dėkoju vyrukams už atiduotas jėgas, o tėveliams – už nuoširdų ir stiprų palaikymą“, – kalbėjo D. Ežerskis.

Per ketverias rungtynes surinkusi 9 taškus VFA U13 B komanda Rytų grupėje užima antrą vietą. 9 taškus turi ir vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusi FM „Ataka“, 6 taškai – Vilniaus BFA-B sąskaitoje.

Kitas rungtynes LVJUFA Pirmos lygos U13 diviziono Rytų grupės čempionate VFA U13 B komanda žais rugsėjo 25 d., Nemenčinėje su FK „Rabona“ ekipa.