Elitinėje jaunių lygoje – valinga VFA U16 komandos pergalė

„Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos U16 diviziono 8 turo rungtynėse „Vilnius Football Academy“ auklėtiniai šeštadienį Fanų stadione 3:2 įveikė Klaipėdos FM ekipą. Įvarčius nugalėtojams pelnė Domas Mažeika, Kajus Kilšauskas ir Jokūbas Vėžys.

Atkaklios ir permainingos rungtynės prasidėjo gan chaotišku žaidimu ir klaidų gausa. Vis dėlto, VFA futbolininkas pavyko perimti kontrolę ir 30 minutę D. Mažeika po individualaus prasiveržimo pelnė pirmą įvartį. Tiesa, jau po 10 minučių svečiai rezultatą išlygino, tad įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo 1:1.

Antro kėlinio pradžioje K. Klišauskas po perdavimo į baudos aikštelę galva pasiuntė kamuolį į klaipėdiečių vartus, bet po keliolikos minučių svečiai atsakė savo įvarčiu ir rezultatą vėl išlygino. Visgi ir tai dar nebuvo pabaiga. 61 min. po perdavimo nuo kampinio gairelės J. Vėžys laimėjo oro dvikovą ir galva dar kartą nuginklavo varžovų vartininką. Kaip galiausiai paaiškėjo – tai buvo pergalingas įvartis.

VFA U16 komandos vyriausias treneris Robertas Šuškevič pastebėjo, kad dvikovos pradžia tikrai buvo neįspūdinga, o svečiai iš Klaipėdos pradžioje atrodė net šiek tiek geriau. Vis tik, anot jo, po silpnoko starto VFA ekipa perėmė kamuolio kontrolę ir pradėjo aštriau žaisti varžovų baudos aikštelę, surengė ne vieną pavojingą ataką ir kontroliavo rungtynių eigą. Po pertraukos vaizdas nepasikeitė ir nors varžovai lygino rezultatą, o pabaigoje sukūrė keletą pavojingų išpuolių, tačiau VFA futbolininkai, pasak Roberto, pelnytai laimėjo rungtynes.

„Futbolas yra klaidų žaidimas, o klaidų mūsų žaidime buvo nemažai. Bet aš tikrai džiaugiuosi, kad pavyko laikytis plano ir žaisti tą futbolą, kurį norime. Taip pat reikia paminėti, kad mūsų startinėje sudėtyje šį kartą buvo net 6 jaunesni vyrukai, gimę 2008 metais. Ir nors fiziškumu varžovai mus lenkė, bet vaikinai suprato, kad turi ieškoti būdų, kaip apžaisti varžovus išskirtinai futbolo elementais, judėjimu, sprendimo priėmimo greičiu, techninėmis savybės ir t.t. Ir nors šį kartą ne viskas pavyko, tačiau tikslą pasiekėme. Tad sveikinu vyrukus su pelnyta pergale, o tuo pačiu dėkoju ir tėveliams už puikų palaikymą“, – kalbėjo po rungtynių R. Šuškevič.

Per 7 rungtynes 11 taškų surinkusi VFA U16 komanda Elitinės jaunių lygos U16 divizione užima penktą vietą. Kitose rungtynėse jaunieji futbolininkai susitiks su antroje pozicijoje žengiančia Panevėžio FA-PRSSG komanda. Panevėžiečiai 8-ame ture 7:1 sutriuškino Marijampolės SC ekipą ir yra surinkę 19 taškų. Pirmauja visas 7 žaistas rungtynes laimėjusi ir 21 tašką turinti Vilniaus „Žalgirio“ komanda.

VFA U16 ir Panevėžio FA-PRSSG dvikova vyks spalio 1 d. Fanų stadione. Jos pradžia – 11 val.