Lenkijoje – pirmasis tarptautinis jaunųjų VFA futbolininkų išbandymas

Lapkričio 4 – 6 dienomis net dvi 2015 m. gimimo „Vilnius Football Academy“ futbolininkų komandos viešėjo Lenkijoje ir dalyvavo Mragowo mieste vykusiame tarptautiniame „D&D SPORT CUP“ vaikų futbolo turnyre.

Trenerių Eivino Zagursko ir Karolio Budinavičiaus vadovaujami jaunieji VFA futbolininkai iš Vilniaus išvyko dar ketvirtadienį po pietų, tad gerai pailsėję penktadienį jau stojo į kovą futbolo arenoje. Iš viso per tris dienas sužaidė abi komandos sužaidė po 8 rungtynes. Auksiniame pogrupyje žaidusi E. Zagursko treniruojama komanda laimėjo dvi rungtynes, patyrė šešias nesėkmes ir užėmė 7 vietą, o K. Budinavičiaus ekipa iškovojo penkias pergales, patyrė tris pralaimėjimus ir Sidabrinėje grupėje finišavo 4-oje pozicijoje.

Sidabrinėje grupėje VFA ekipai teko kovoti su Lenkijos futbolo atstovais, o Auksinėje grupėje jauniesiems futbolininkai susitiko ne tik su Lenkijos futbolo mokyklų komandomis, bet ir su varžovais iš Lietuvos – Vilniaus FA „Žalgirietis“ bei Kauno FM „Fortūna“ ekipomis.

Anot E. Zagursko, turnyro lygis buvo gan aukštas, o geriausią įspūdį paliko varžovų iš Lenkijos komandos. „Net ir tokiame jauname amžiuje lenkai žaidžia labai drąsiai, demonstruoja aukštą individualų lygį ir netgi taktinį pasirengimą. Mums šiek tiek trukdė jaudulys, visgi, visiems be išimties tai buvo pirmos tarptautinės rungtynės. Ne viskas sekėsi taip kaip norėjome, bet buvo smagu matyti vaikus kovojančius ir besistengiančius atlikti tai, ką darome treniruotėse. Pastebėjau, kad turnyro metu vaikai patyrė įvairiausių emocijų – buvo ir sportinis pyktis, ir liūdesys po pralaimejimų, ir didžiulis džiaugsmas, ir adrenalino antplūdis po įvarčių bei pergalių. Matosi, kad vaikams rūpi tai, kas vyksta aikštelėje, jie nori varžytis, būti geresniais už kitus. Todėl labai tikimės, kad tokia patirtis juos motyvuos ir stums į priekį, o tokio lygio turnyrai taps natūraliu dalyku“, – teigė E. Zagurskas.

Savo laiku Lenkijoje profesionaliai rungtyniavęs Eivinas atkreipė dėmesį ir į puikią turnyro organizaciją bei pagirtiną teisėjų darbą. „Pats turnyras buvo labai tvarkingai surengtas, gyvenimo sąlygos taip pat buvo puikios: pasirūpinta viskuo, kaip ir beveik kiekviename Lenkijoje vykstančiame turnyre. Šioje srityje mes, lietuviai tikrai turėtume pasimokyti iš lenkų. Didelį įspūdį paliko ir teisėjų darbas. Tokio amžiaus vaikai dar nežino visų futbolo taisyklių, o mūsiškiai ir lenkiškai nesuprato, bet teisėjai sugebėdavo išaiškinti vaikams situacijas ir dar juos papildomai edukuodavo“, – stebėjosi E. Zagurskas.

Jam pritarė ir treneris K. Budinavičius. „Pirmas dalykas apie kurį pagalvoju grįžęs mintimis į Lenkija – tai puikus turnyro organizuotumas. Pradedant nuo gyvenimo salygų, turnyro vykdymas ir teisejavimas buvo aukščiausio lygio. Vaikams tai paliko labai didelį įspūdį. Turnyre gavome gerų pamokų iš pajėgių varžovų, pamatėme kaip atrodo mūsųbendraamžiai kaimynai. Mums sekėsi įvairiai, buvo geresnių, buvo ir prastesnių rungtynių, bet rezultatų nesureikšminome. Svarbiausia buvo pasižiūrėti kokiame lygyje šiuo metu esame, ko mums trūksta. Džiugu, kad net ir stipresniems varžovams vaikai nenusileido noru kovoti, bet taip pat pastebėjome, kad žaidžiant dideliu tempu būdavo pastebimas nuovargis, tad tam tikrais momentais buvo labai sunku. Visgi tikiuosi kad pasisėmėme daug naudingos patirties, grįžę į Vilnių vaikai veržiasi treniruotis, nori būti geresniais, o tai labiausiai ir džiugina. Matau, kad mes noro tikrai nestokojame, nors ne visada viskas pavyksta, bet pastangos vaikų tikrai geros. Tikiu, kad ateityje šiame turnyre mes dar ne kartą smagiai sukovosime “, – vylėsi K. Budinavičius.

Viso turnyro metu komandų rezultatai buvo realiu laiku rodomi interneto svetainėje, tad net ir savo namuose pasilikę VFA futbolininkų tėveliai galėjo gyvai sekti rungtynių įvykius. Vis dėlto, jaunieji futbolininkai ir Lenkijoje turėjo savo sirgalių komandą.

„Noriu atskirai padėkoti tėveliams, kurie kaip tikri futbolo fanai atvykę į turnyrą negailėjo balsų ir nuostabiai palaikė vaikus kiekvienų rungtynių metu! Neabejoju, kad šis turnyras suteikė neįkainojamos patirties ne tik vaikams ir treneriams, bet ir patiems tėveliams“, – tikino E. Zagurskas.

Vilnius Football Academy vardu dėkojame treneriams ir žaidėjams, o taip pat – ir juos lydėjusiems bei nuoširdžiai palaikiusiems tėveliams. Gal ir ne viskas iš pirmo karto pavyko, bet juk #VisadaGaliGeriau!