Darvydas Šernas: džiaugiuosi, kad mūsų akademija turės savo namus!

„Vilnius Football Academy“ bendruomenei 2024-ieji prasideda ypatingai džiugiomis žiniomis. Naujųjų metų išvakarėse paaiškėjo, kad bendromis Darvydo Šerno ir nekilnojamojo turto plėtros kompanijos „Hanner“ pastangomis Lazdynų mikrorajone bus iš esmės atnaujintas ir VFA auklėtinių bei Vilniaus futbolo bendruomenės reikmėms pritaikytas futbolo stadionas.

Planuojama, kad Bukčių gatvėje esančiame futbolo stadione bus įrengta tarptautinius standartus atitinkanti aikštė su dirbtine danga, taip pat bus renovuota pagrindinė, iki 300 žmonių talpinanti tribūna, sutvarkytos sėdimos vietos ir įrengtas stogas. Žiūrovų ir stadiono lankytojų poreikius tenkins specialus modulinį kavinės pastatą. Kitoje aikštės pusėje pastatytame moduliniame pastate bus įrengti persirengimo kambariai ir dušai, sporto salė ir administracinės VFA patalpos. Taip pat ketinama įrengti stadiono apšvietimą, sutvarkyti privažiavimo kelius bei parkavimo vietas.

„Pagal dabartinius parametrus mūsų stadionas atitiks UEFA I kategorijos stadionams keliamus reikalavimus, su galimybe ateityje siekti ir aukštesnės kategorijos. Visgi, svarbiausia ne kategorijos, o pats faktas, kad mūsų akademijos aukėtiniai pagaliau turės savo namus. Neabejoju, kad tai suteiks dar daugiau motyvacijos mūsų auklėtiniams bei treneriams, pakils ir treniruočių kokybė, o mūsų akademijos vaikai turės geriausias sąlygas tobulėti ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje“, – teigė VFA bendraįkūrėjas ir vadovas D. Šernas.

– Kai 2020 m. birželį su futbolo treneriais Robertu Šuškevič ir Tomu Staniūnu įkūrėte „Vilnius Football Acdemy“, treniruotės vyko viename stadione, o jose dalyvavo apie 50 vaikų. Dabar VFA treniruotes lanko daugiau nei 800 berniukų ir mergaičių, treniruotės rengiamos ne tik Lazdynuose, bet ir Kalnėnuose, Baltupių, Šnipiškių ir Žirmūnų mikrorajonuose. Be to, VFA nuomos pagrindais naudojasi „Fanų“ stadionu, atletinio rengimo ir gimnastikos salėmis, tad ar tikrai akademijai reikėjo dar vieno stadiono?

Aš beveik du dešimtmečius žaidžiau futbolą profesionaliai, teko žaisti įvairiose užsienio šalyse, ir visur klubai bei jų akademijos turėjo savo nuosavus stadionus, savo treniruočių bazes. Tai yra klubinio futbolo pagrindas. Kai baigęs futbolininko karjerą apsisprendžiau kurti futbolo akademiją, mano esminis tikslas buvo privatus, tik akademijai priklausantis stadionas. Kitaip sakant – akademijos namai, kuriuose kiekvienas akademijos narys būtų laukiamas, turėtų savo vietą ir žinotų, kad iš čia jo niekas neišvarys.

Per paskutinius kelis metus mes labai stipriai išaugome, o tuo pačiu ir labai aštriai pajutome, kad futbolo infrastruktūros padėtis Vilniuje tampa rimta kliūtimi plėtojant ir vystant akademijos veiklą. Ieškodami sprendimų pernai pasirašėme „Fanų“ stadiono ilgalaikę nuomos sutartį, savo lėšomis atnaujinome apšvietimą ir aikštės dangą. Todėl dabar džiaugiamės, kad akademija turės ne vieną, bet du pilnų matmenų stadionus.

– Koks buvo kelias nuo minties apie naują stadioną iki jos įgyvendinimo?

Ilgas ir sunkus. Galiu pasakyti, kad darbai prasidėjo nuo pirmos akademijos įsteigimo dienos, teko išgirsti daugybę neigiamų atsakymų, buvo daug abejojančių, netikinčių, tačiau galiausiai man pavyko įveikti visas kliūtis ir dabar galiu drąsiai pareikšti, kad stadionas bus ir mūsų akademija turės savo namus!

– Ar jau žinoma, kada naujame stadione bus surengtos pirmos rungtynės?

Kadangi visi dokumentai sutvarkyti, visos sutartys pasirašytos, realius darbus galime pradėti kad ir rytoj. Be abejo, žiemos šalčiai tramdo mūsų entuziazmą, tačiau kai tik oro sąlygos leis – darbai prasidės. Šiuo metu planuojame, kad stadiono atidarymas įvyks rudens pradžioje.

– Prie naujo stadiono atsiradimo prisideda ir nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“. Koks yra jos indėlis ir vaidmuo?

„Hanner“ yra investicinių nekilnojamojo turto projektų plėtros lyderė Lietuvoje. Aš nuoširdžiai džiaugiuosi ir dėkoju, kad tokia rimta kompanija patikėjo VFA vizija ir nusprendė investuoti į futbolo infrastruktūros objektą. Manau, kad tai labai solidus ir mūsų akademijos įvertinimas. Tuo pačiu, tikiu, kad tai ne paskutinis bendras VFA ir „Hanner“ projektas. Sieksime savo darbu įtikinti juos likti futbole ir investuoti į futbolą.

– Sakote, kad stadionas taps oficialiais „Vilnius Football Academy“ namais, bet gal jame atsiras vietos ir kitiems Vilniaus miesto futbolo bendruomenės nariams?

Be abejo, prioritetas bus mūsų akademijos narių treniruotės, rungtynės, turnyrai bei renginiai, tačiau stadionu galės naudotis ir kitos vaikų futbolo mokyklos ir akademijos, profesionalūs ir mėgėjų futbolo klubai, organizacijos bei bendruomenės nariai. Stadionas yra puikioje vietoje, jį galima lengvai pasiekti važiuojant Vakariniu aplinkeliu. Be to, stadionas apsuptas žalumos, šalia yra Bukčių miško parkas, daug erdvės pasivaikščiojimams, bėgiojimui ir kitoms veikloms.

– Minėjote, kad stadiono infrastruktūra atitiks aukščiausius standartus ir esant poreikiui bus galima organizuoti atitinkamas tarptautines varžybas. Ar VFA ateities vizijoje numatoma ir vyrų komanda, žaidžianti aukščiausio klubinio lygmens varžybose?

Mūsų strategijoje numatyta visa futbolo piramidė, nuo pačių mažiausių iki suaugusių futbolininkų. Jau šiuo metu VFA turi savo komandas visuose Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo čempionatuose: nuo U8 Pro ir Apskričių lygmens varžybų iki Elitinės Jaunių Lygos U18 diviziono, taip pat siekiame įtraukti į futbolo veiklą ir mergaites. Tačiau iki profesionalios vyrų ar moterų futbolo komandos dar laukia ilgas kelias.

Manau, kad su nuosava futbolo baze mes klojame rimtą pagrindą ateities darbams, pateikiame tvirtą paraišką tapti tvaria, profesionalia, futbolo talentus iš visos Lietuvos po savo stogu telkiančia futbolo akademija. Aš asmeniškai tikiu, kad šiame stadione užaugs ne vienas Lietuvos jaunimo ir nacionalinės rinktinės narys ir narė. O tai būtų bene didžiausias įmanomas akademijos veiklos įvertinimas.

#VisadaGaliGeriau!